Łukasz Trautsolt

Artysta

Łukasz Trautsolt- Tancerz

Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie.
Po rozpoczęciu edukacji w szkołe baletowej zostaje zaangażowany do widowiska baletowego "La Dolce Vita" w choreografii Zofii Rudnickiej. Występował na deskach Teatru Wielkiego w przedstawieniach tj. "Śpiąca Królewna" czy "Pan Marimba" oraz corocznych koncertach szkolnych.  Były tancerz, koryfej  Państwowej Opery Bałtyckiej. Brał udział w spektaklach "Romeo i Julia", "Eurazja" Izadry Weiss, "Dziadek do Orzechów", choreografia Hans Henning Paar, "Men's Dance" Roman Komassa, "Halka" tańce góralskie, "Eugeniusz Oniegin". Brał dwukrotnie udział w Międzynarodowym Festiwalu w Savonlinnie (Finlandia) , m.in. W operze
"Traviata" Mariusza Trelińskiego. Od 2012 roku rozpoczął współpracę z wybitnym reżyserem,choreografem i tancerzem Krzysztofem Adamskim.
Obecnie tancerz Teatru Muzycznego Buffo w Warszawie, bierze udział w całym repertuarze teatru. Spektakle: "Metro", "Polita","Romeo i Julia", "Wieczór Bałkański", "Hity Buffo", "Ukochany Kraj", " Tyle Miłości". Występuje w programach telewizyjnych "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" i " Jaka to melodia".

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Studio Buffo